KONFERENCJA "EKSPLOATACJA I REKULTYWACJA SKŁADOWISK ODPADÓW"

W dniach 3-5 marca 2020 r. przedstawiciele firmy Prospreco Polska sp. z o.o. uczestniczyli w konferencji poświęconej zagadnieniom związanym z eksploatacją i rekultywacją składowisk odpadów. Podczas konferencji przedstawione zostały najważniejsze zmiany prawne wynikające m.in. z ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw, rozporządzenia w sprawie wymagań w zakresie ochrony przeciwpożarowej, rozporządzenia w sprawie składowisk odpadów oraz zmian decyzji m.in. w zakresie formy i wysokości zabezpieczenia roszczeń. Konferencja wskazała uczestnikom dobre praktyki związane z monitoringiem składowisk. Poruszane były tematy ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa (pożary składowisk) i zarządzania składowiskiem odpadów. Można było również dowiedzieć się jakie zmiany w przyszłości czekają działalność związaną z eksploatacją i rekultywacją składowisk odpadów. Przedstawione zostały projekty rekultywacyjne. Omówiono również temat biogazu na składowiskach.

 

   

 


 

KONCERT OSTROŁĘCKIEGO CHÓRU KAMERALNEGO

W dniu 19 stycznia 2020 r. w Kościele pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Małkini Górnej odbył się koncert kolęd pod nazwą "Bóg się rodzi..." w wykonaniu Ostrołęckiego Chóru Kameralnego działającego przy OCK. Podczas wydarzenia zgromadzeni mogli usłyszeć szereg kolęd, pastorałek oraz pieśni związanych z tym wyjątkowym czasem.

Sponsorem tego wydarzenia była firma PROSPRECO POLSKA sp. z o.o.

 


 

WIECZÓR WIGILIJNY W MAŁKINI GÓRNEJ

W dniu 15 grudnia 2019 r. w Małkini Górnej odbył się Gminny Wieczór Wigilijny połączony z akcją "Świąteczna paczka". Celem akcji było przygotowanie słodkich, świątecznych upominków dla wszystkich uczniów uczęszczających do gminnych placówek oświatowych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych. Również w tym roku mieliśmy okazję i przyjemność włączyć się do akcji.

Firma PROSPRECO POLSKA sp. z o.o. była jednym z fundatorów upominków, dzięki którym na twarzach obdarowanych zagościł uśmiech.

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Wójt Bożenie Kordek za zaproszenie i możliwość spędzenia tego wyjątkowego czasu z mieszkańcami gminy.

 


 

MIKOŁAJKI W KAŃKOWIE

W dniu 10 grudnia 2019 r. w świetlicy wiejskiej w miejscowości Kańkowo gm. Małkinia Górna odbyło się spotkanie z okazji Mikołajek. Firma PROSPRECO POLSKA sp. z o.o. była fundatorem słodkich upominków dla najmłodszych mieszkańców Kańkowa.